İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tubidy Müzik Dinle

Tubidy Bedava Müzik Dinle, Canlı Tubidy Müzik, İndirmeden Müzik Dinle Tubidy

 

Mobiltubidy.com | online şarkı dinle

Müzik nedir?
Tanım ve ana unsurlar
Birçok yazar, müziği ses ve sessiz anların organize bir kombinasyonu olarak tanımlar. Bir örneğe bakalım. Bir araba alarmı sesi ve sessizliği organize bir şekilde iletir, ancak bu gürültü müziğini herkes arar mı? Peki, eksik olan nedir? Neden araba alarmı müzik değil mi?

Daha öğretilebilir ve kucaklayan bir tanımda, müzik akan bir melodi, uyum ve ritim kompozisyonu ile yaratılır.

Melody nedir?
Melodi,” singable ” ses akışıdır. Her şeyden öne çıkan “ana ses” dir.

Uyum nedir?
Melodiye bir üs olarak hizmet eden örtüşen notlar uyumdur. Örneğin, gitar çalan ve şarkı söyleyen bir kişi gitarda akorlarla uyum sağlıyor ve melodiyi sesiyle yaratıyor. Akorlar, melodiyi tamamlayan ve uyum olarak adlandırılan birçok notanın örtüşmesidir. Akorları daha sonra inceleyeceğiz.

Gözlem: melodi mutlaka sadece bir ses tarafından bestelenmez. Bu durum daha az sıklıkta olmasına rağmen, iki veya daha fazla sese sahip olmak mümkündür. Melodi ve uyum arasındaki ilişkiyi daha iyi anlamak için okyanusta hareket eden bir gemi düşünün. Gemi (uyum) insanlar için temel ve destek olarak hizmet eder, (melodi). Birlikte, her ikisi de su boyunca güvenli ve keyifli bir şekilde olsun.

Ritim nedir?
Ritim, müzik yoluyla zamanın ritmidir. Sadece saat saat işaretleri gibi, ritim şarkı aracılığıyla belli bir tempoda bize yol açar.

Bu konuların her biri ayrı ayrı incelenecektir. Müzik oluşturmak için kullanılabilir tüm kaynakların daha derin bir bilgi bize bizim kulakları için ilginç ses “ses” ve “sessiz” akışını oluştururken sınırsız manipülasyon lüks sağlar. Burada teoride size içinizde hissediyorum müzik oluşturmak için gereken araçları anlamak için öğreneceksiniz!

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobiltubidy.com Online Şarkı Dinleme sitesi!