İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tubidy Müzik Nedir?

Tubidy müzik nedir, tubidy bedava müzik nedir, nedir tubidy müzik?

 

Mobiltubidy.com | 24 saat müzik dinleme sitesi.

 

Müzik hayatımızın birçoğu için şarttır. Uyanırken, işteyken, işteyken ve arkadaşlarımızla dinleriz. Çoğu kişi için müzik sürekli bir arkadaş gibidir. Bize neşe getirebilir ve bizi motive edebilir, zor zamanlar boyunca bize eşlik edebilir ve endişelerimizi hafifletebilir.

Müzik sadece eğlenceden çok daha fazlasıdır. Bilinen her insan toplumunun bir özelliği olmuştur – antropologlar ve sosyologlar henüz insanlık tarihi boyunca müzik yapmayan tek bir kültür bulmamıştır. Aslında, bugün birçok evrimsel psikolog, müziğin önceden konuşulan dili olduğu iddiasını ortaya koymaktadır. İlkel kabileler ve dini uygulamalar, binlerce yıldır aydınlanmış devletlere ulaşmak için müzik kullandılar ve Pisagor, farklı psikolojik ve fiziksel rahatsızlıkları iyileştirmek için müzik kullandılar. Şu anda, kesme -kenar bilimsel araştırma müzik üzerindeki etkisini göstermiştir beynin , birey ve toplum.

Müzik sadece entelektüel, sosyal ve duygusal düzeylere ulaşmaz, aynı zamanda pek çoğu onu manevi veya mistik olarak tanımlar . Müzikte melodik, armonik ve ritmik aygıtların kullanımı hem müzisyenlerde hem de dinleyicinin tanımlayacağı sözcüklerin ötesinde bir psikolojik durumu tetikleyebilir. Müzik bizi kendimize geri getirebilir, aynamız olabilir ve bize uzun zamandır unutmuş olabileceğimiz ya da asla bilemeyeceğimiz bir tarafımızı gösterebilir.

Günlük hayatımızda sürekli müziğe maruz kalmamıza rağmen, neyin gerçekte olduğunu düşünmek için nadiren dururuz. Ne de olsa müzik tam olarak nedir?

Temel olarak, müzik seslerin birleşimidir ve ses titreşimdir. Müziğin en özlü tanımlarından biri İtalyan müzisyen Ferruccio Busoni’den geliyor. “Müzik, son derece havalı” diyor. İnsan gözünün göremediği basit bir titreşimin, derinden zengin bir duygusal deneyimi kolaylaştırabileceğini, algıyı değiştirebileceğini düşünmek olağanüstü bir şey. ve bilinci, ve olmanın vecd hallerini uyarır. Bu sonik titreşim frekanslarının dinleyici tarafından duyulduğu süreç, onlar için derin bir psikolojik deneyim yaratıyor? “Sonorous Air” gibi geçip giden bir şeyin insanlar üzerinde nasıl bir şifa ve tedavi etkisi var? Kişisel gelişimi nasıl kolaylaştırıyor?

“Müzik Gücü” başlıklı bu dizide, müzikle ilgili en yeni araştırmalara, müzisyenlerle, bilim adamlarına, terapistlere ve ruhsal liderlere müzikle ilgili çalışmaları hakkında röportaj yaparak ve antikları kazarak bu soruları ayrıntılı olarak inceleyeceğiz. metinler ve müzik uygulamaları. Bulunabilecek bazı temel konuların olup olmadığını anlamak için geniş bir perspektif yelpazesinden fikirler ve deneyimler getireceğiz. Niyet, müziğin gizeminden uzaklaşmak değil , onu tam anlamıyla kullanabilmemiz ve deneyimlememiz için anlayışımızı ve takdirimizi arttırmaktır . Müziğin güçlerinin daha iyi anlaşılması, bireylerin, toplumların ve ihtiyaç sahibi olanların yararına nasıl kullanılabileceğini anlatabilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobiltubidy.com Online Şarkı Dinleme sitesi!